Návrat k prírode - more

Návrat k prírode - more

Zbožňujem more, morskú klímu, jednoducho všetko čo s morom súvisí... Práve preto ma dostala francúzska kozmetika DERMOBIO. V dnešnej rýchlej, modernej a pretechnizovanej dobe mnohí hľadajú svoj kúsok prírody, zdravý životný štýl – možno sami seba. Niekde treba začať. Prečo nie práve teraz a zmenou kozmetiky?

Kozmetika DERMOBIO je  kombináciou morských a organických aktívnych látok. Podľa jej zloženia delíme výrobky na rad:

DERMOBIO CLASSIC  - Dary mora

DERMOBIO ORGANIC – Bohatstvo prírody

Zloženie  kozmetiky DERMOBIO je výhradne z prírodných zdrojov pochádzajúcich zo Stredozemného mora,  alebo vypestovaných ekologickým spôsobom na BIO farmách.

V tomto príspevku by som Vám chcela priblížiť rad  DERMOBIO CLASSIC – Dary mora, ktorý sa skladá  nielen z účinných látok rastlinného pôvodu ako sú brečtan, guarana, olej z hroznových jadier, vitamín E, hamamel, aloe vera, minerály, arnika, mentol, gáfor, čistý rozmarín, mäta, zinok, polysacharidy. Významnou zložkou sú aj výťažky z morských rias Fucus a Laminaria, morské  stopové prvky či morský kolagén. Práve kolagén  vo vysokej koncentrácii obsahuje naše sérum. Dôležitou súčasťou je čistý vitamín C, ktorý pomáha k omladeniu pokožky. Výťažky z kofeínu, prasličky a cyprusu významne prispievajú k starostlivosti o telo.

Viac o účinných látkach rastlinného pôvodu na pleť si opíšeme v najbližších blogoch. Teraz sa budeme venovať moru.

Rastliny morí a oceánov sú v porovnaní s tými, ktoré dopestujeme na pevnine, biologicky hodnotnejšie. Nie sú zaťažené cudzorodými látkami – sú len minimálne znehodnotené ľudskou činnosťou, pretože sa ťažia v čistých lokalitách alebo v hĺbkach pod hranicou povrchového znečistenia morí. Obsahujú mnohonásobne viac kozmeticky a nutrične významných látok ako suchozemské rastliny. Označujú sa aj termínom biologické morské huby, keďže vo svojich bunkách kumulujú aktívne morské látky a vodu. Sú nimi bielkoviny, fykoceramidy, enzýmy, vitamíny, antioxidanty, viac ako 20 minerálnych látok a stopových prvkov (najmä vápnik, horčík, železo, selén, zinok).

Zdraviu prospešné účinky boli morským riasam priznávané už v staroveku. Ich význam pre zdravie a krásu sa však vedecky potvrdil len nedávno. Považujú sa za najprogresívnejší zdroj účinných látok pre kozmetiku a  výživu.

Morské riasy obsahujú vysokú koncentráciu minerálov,  proteínov, vitamínov a amino-kyselín. Sú výborným zdrojom horčíka, zinku či draslíka, vďaka čomu stimulujú obnovu buniek. Rovnako v nich nájdete aj vitamíny A, C, E, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a po-silňujú prirodzený ochranný plášť pleti. Morské riasy majú vo všeobecnosti výbornú revitalizačnú, obnovovaciu schopnosť. Z deväťdesiatich percent ich tvorí voda,  preto majú výrazný hydratačný účinok. Vlhkosť nielen dodávajú, ale ju v pokožke aj udržujú. Vďaka schopnosti hydratovať sú výťažky z morských rias vhodné na každý typ pleti. Konkrétne výrobky si vyberiete podľa ostatných pridaných zložiek.

Kozmetické produkty s obsahom morských rias majú detoxikačné a spevňujúce účinky. Zvyšujú odolnosť kože, pomáhajú odvádzať vodu z tkanív a stimulujú odbúravanie tukov.

Výťažky z morských rias stimulujú produkciu kolagénu a urýchľujú spotrebu kyslíka v bunkách. Pleťové krémy obsahujúce morské riasy hydratujú pokožku a podporujú jej elasticitu, čím efektívne bojujú proti vráskam. V letných mesiacoch je pokožka citlivá na slnečné žiarenie a vplyv škodlivých voľných radikálov,  ktoré sú zodpovedné za predčasné starnutie aj kožné ochorenia. Morské riasy majú schopnosť ochraňovať pleť pred týmito  nepriateľmi .

Práve preto ja  používam rad DERMOBIO CLASSIC  - Dary mora 

 

 

  • 21.08.2015 00:00
  • Návrat k prírode - more
Bio nature product
Paraben free
Not tested on animals
© 2015 DERMOBIO.sk Všetky práva vyhradené. Created by: cta.sk